Na naprawione wtryskiwacze udzielamy rocznej gwarancji.
Gwarancja dotyczy wtryskiwaczy CommonRail Bosch, Delphi, 1- i 2-sprężynowych, pompowtryskiwaczy gr VW i obejmuje usługę naprawy oraz zamontowane nowe części.
Protokół z parametrami pracy wtryskiwacza po naprawie jest jednocześnie kartą gwarancyjna i dowodem jego sprawności.

UWAGA

Warunkiem udzielenia rocznej gwarancji jest prawidłowy montaż wtryskiwaczy do silnika.

WYMOGI MONTAŻOWE w samochodzie, instrukcja montażu:
 1. Gniazda w głowicy silnika należy oczyścić z zabrudzeń, powierzchnie uszczelniające przy podkładkach termicznych muszą być w dobrym stanie.
 2. Upewnić się czy stare podkładki termiczne zostały zdemontowane. Zamontować nowe podkładki (mogą być dostarczone z naprawionymi wtryskiwaczami). Nie dotyczy wtryskiwaczy uszczelnianych na stożek.
 3. Jarzma i śruby mocujące wtryskiwacze należy dokręcać odpowiednim momentem lub kontem zgodnie z technologia. Jeżeli technologia tego wymaga, należy wymienić śruby mocujące na nowe. Gwinty w głowicy nie mogą być naciągnięte.
 4. Podłączyć wszystkie przyłącza elektryczne, sprawdzić obecność i stan uszczelnień złącz elektrycznych.
 5. Przed uruchomieniem silnika należy bezwzględnie zmienić filtr paliwa. Dopuszcza się stosowanie wyłącznie markowych filtrów np. Bosch, Mann, Knecht oraz oryginalnych producentów pojazdów).
 6. Upewnić się, ze układ paliwowy jest odpowietrzony i nie zawiera zanieczyszczeń lub opiłków.
 7. Układ paliwowy powinien być napełniony olejem napędowym spełniającym obowiązujące normy. Nie zalecamy stosowania Bio-Diesla z uwagi na wytrącanie się wody z paliwa (korozja elementów układu wtryskowego oraz z powodu powstania zwiększonych nagarów w komorze spalania.
 8. Usunąć ewentualne błędy z pamięci sterownika silnika, skasować adaptacje.
 9. Przeprowadzić jazdę próbna min 30-50km.

Nie stosowanie się do powyższych uwag może spowodować utratę gwarancji na naprawione wtryskiwacze.
Wtryskiwacze podlegają gwarancji, jeżeli zostały nabyte albo zregenerowane w firmie SERWIS WTRYSKIWACZY K i M Bugaj KAM-POL s.c w Pilźnie.
Gwarancja obejmuje okres 12 miesięcy. Udzielona gwarancja obejmuje naprawę lub wymianę wtryskiwaczy uznanych za uszkodzone po ich zwrocie do siedziby gwaranta wraz z karta gwarancyjną oraz instrukcja montażu podpisana czytelnie przez mechanika montującego wtryskiwacze.

Reklamacja będzie rozpatrzona pod warunkiem, że wtryskiwacze nie będą rozmontowane ani oczyszczone przez użytkownika. Gwarant zastrzega sobie możliwość podstawienia pojazdu do wyznaczonego warsztatu w którym używane są wtryskiwacze w celu kontroli współpracy w/w elementów z silnikiem. Termin wykonania naprawy gwarancyjnej wynosi nie więcej niż 14 dni od momentu dostarczenia wtrysku do siedziby gwaranta.

Gwarancją niezawodnej pracy wtryskiwaczy jest stosowanie olejów napędowych o wysokich właściwościach. Filtr paliwa należy wymieniać zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu.
Bezpośrednio przed montażem wtryskiwaczy należy się upewnić, że układ paliwowy jest odpowietrzony i nie zawiera zanieczyszczeń ani opiłków, należy zmienić filtr paliwa.

Gwarancja traci ważność gdy:
 1. Silnik do którego zostały zamontowane wtryskiwacze lub jego osprzęt (np. turbosprężarka) jest w złym stanie technicznym.
 2. Nastąpiło mechaniczne uszkodzenie wtryskiwaczy.
 3. Do uszczelnienia elementów układu paliwowego użyto silikonu lub zastosowano węże, które nie są odporne na olej napędowy.
 4. Pompa pracowała bez obecności paliwa.
 5. Uruchomiono wtryskiwacze niezgodnie z instrukcją montażu.
 6. Niewłaściwie eksploatowano wtryskiwacze (nieregularna wymiana oleju, filtra paliwa, zła jakość oleju oraz paliwa, obecność zabrudzeń lub opiłków w układzie paliwowym, jak również próby samodzielnej naprawy i regulacji wtryskiwaczy)
 7. W samochodzie zmieniono mapę układu wtryskowego lub dokonano innych modyfikacji zmieniającym podstawowe parametry pracy silnika lub jego osprzętu.


Strona korzysta z plików cookies, aby móc udostępnić użytkownikowi dodatkowe funkcjonalności oraz w celach statystycznych. Możesz zablokować te pliki w ustawieniach swojej przeglądarki. Zobacz Politykę prywatności.